Macedonian Albanian Bulgarian English French German Greek Italian Russian Serbian Spanish Turkish

MARADIVA VILLAS RESORT & SPA

March 11, 2016
МЕДЕН МЕСЕЦ (HONEYMOON) | ЛУКСУЗНИ ПАТУВАЊА | Неспоредливо искуство што може да се прилагоди целосно на вашите соништа - луксузниот 5* хотел - MARADIVA VILLAS RESORT & SPA

MARADIVA VILLAS RESORT & SPA

 

Единствен ваков вид на остров, луксузно одморалиште со пет ѕвездички кое ќе ги воодушеви гостите со богатството на своите приватни вили. Исцртани преку индиското наследство, искуството на Maradiva, кое го вклучува наградуваниот Холистички Спа, високата кујна и приватен базен во основата на секоја вила, е синоним за непрооценлива елеганција и беспрекорна услуга.

Maradiva, член на водечките хотели на светот, е ексклузивен рај на луксуз, кој се шири на над 109 000 m2со 750 м долга плажа. 65те вили со базени се инспирирани од шармантната локална архитектура, секоја со простор за одмор и јадење, со целосен 24hrs батлер сервис за да се осигура дека потребата на секој гостин е исполнета. Главниот Бесконечен базен (се загрева во зима) гледа на спокојните, тиркизни води на Заливот на Тамарин во Волмар и го носи чувството на интимност што Maradiva Villas Resort & Spa им го нуди на своите гости. Луксузни трансфери се организираат по барање на клиентите со BMW X5 и Rolls Royce Phantom. 

 

Ден 1. Пристигнување во Маурициус

После пристигнувањето на аеродромот, пречек и трансфер до хотел. Слободно време за уживање во останатиот дел од денот. Ноќевање.

Ден 2. Слободен ден за уживање
Слободен ден за уживање или можност за една од многуте факултативни екскурзии.
(Појадок и вечера) 

Ден 3. Слободен ден за уживање
Слободен ден за уживање или можност за една од многуте факултативни екскурзии.
(Појадок и вечера)   

Ден 4. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 5. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 6. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 7. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)

Ден 8. Заминување
После појадокот, одјавување од хотелот и трансфер до аеродром.

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

 

 Вила 

 Garden Suite Pool 

Villa

 Luxury Suite Pool 

Villa

 Beachfront Luxury 

Suite Pool Villa

 Exclusive Suite  

Pool Villa

Големина

163 м2 со 15 м2

приватен базен

163 м2 со 15м2

приватен базен

163 м2 со 15 м2

приватен базен

220 м2 со 25 м2

приватен базен

Период Цена по лице Цена по лице Цена по лице Цена по лице
 01.04 - 31.10.2016
2819 € 3059 €  3599 € 4625 € 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Авионски превоз на релација Скопје - Маурициус - Скопје
 • 7 ноќевања во вила по избор на клиентот
 • Појадок и вечера
 • Батлер сервис за цело време од вашиот престој
 • Трансфер од аеродром до ресорт и обратно (приватен)

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Аеродромски такси (се определуваат при резервација на аранжманот)
 • Виза за Маурициус
 • Задолжително патничко осигурување

Специјален пакет од услуги за Меден месец и Годишнина од брак (вклучени во цената)

 • Масажа (30 мин.)
 • Арома бања (30 мин.)
 • Приватна вечера со вклучено шише вино на плажа или индиски шатор
 • Романтичен доручек в кревет со шише шампањско
 • Кошница со сезонски овошја и цвеќиња во собата при пристигнување
 • Поклони при заминување

 * За патувањето важат општите услови на патување на Т. А. Ана Турс Интернационал, Битола

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

 • Виза
 • Трансфер
 • Авионски превоз
 • Полупансион
 • СПА Центар
 • Забавни содржини
 • Факултативни излети
 • Wi-Fi

Следете те преку...

Комплекс „БЕЗИСТЕН“ Битола
+389 47 203 580
+389 47 242 902