Macedonian Albanian Bulgarian English French German Greek Italian Russian Serbian Spanish Turkish

Honeymoon Hilton Mauritius Resort & Spa

September 17, 2015
МЕДЕН МЕСЕЦ (HONEYMOON) | Меден месец во луксузниот 5* хотел - Hilton Mauritius Resort & Spa

HILTON MAURITIUS RESORT & SPA

На брегот на зајдисонцето на овој величествен индискоокеански остров, Hilton Mauritius Resort & Spa е наградуван хотел во Flic en Flac, сценско село опкружено со плажи од бела песок, корални гребени и лагуни.

Ден 1. Пристигнување во Маурициус

После пристигнувањето на аеродромот, пречек и трансфер до хотел. Слободно време за уживање во останатиот дел од денот. Ноќевање.

Ден 2. Слободен ден за уживање
Појадок. Слободен ден. Уживајте во погледот од вашата соба, или вила со поглед на плажата во тројниот залив, лагуната и спектакуларните северни острови. Откријте ја магијата на прекрасната и иновативна кујна. Релаксирајте се заедно во тивкото магично место каде што тензиите се раствораат со нежниот одлив и прилив на океанот. Вечерта, уживајте во коктелот Меден месец кој се служи со Канапе, само за вас двајцата. Ноќевање.

Ден 3. Слободен ден за уживање
Сободен ден за уживање или можност за една од многуте факултативни екскурзии.
(Појадок и вечера)   

Ден 4. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 5. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 6. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 7. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)

Ден 8. Заминување
После појадокот, организиран е трансфер до аеродром.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: од 1112 € по лице

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • 7 ноќевања во 5* хотел Hilton Mauritius Resort & Spa во двокреветна соба
 • Појадок и вечера
 • На пристигнување: 1 поло маица, 1 шарпа, 1 кошница со овошје и торта во облик на срце
 • 1 шише рум и поклон (изненадување)
 • Приватен трансфер од/до аеродром и хотел

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Авионски билети
 • Виза за Маурициус
 • Пијалоци и храна која не е нацедена во програмата
 • Бакшиши за водичите, шоферите и персоналот (опционално)
 • Патничко осигурување
 • Факултативни посети и излети

 * За патувањето важат општите услови на патување на Т.А."Ана Турс Интернационал, Битола

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

 • Виза
 • Трансфер
 • Авионски превоз
 • Полупансион
 • СПА Центар
 • Забавни содржини
 • Факултативни излети
 • Wi-Fi

Следете те преку...

Комплекс „БЕЗИСТЕН“ Битола
+389 47 203 580
+389 47 242 902