Macedonian Albanian Bulgarian English French German Greek Italian Russian Serbian Spanish Turkish

Honeymoon Casuarina Resort & Spa Mauritius

September 17, 2015
МЕДЕН МЕСЕЦ (HONEYMOON) | Меден месец во луксузниот хотел - Casuarina Resort & Spa Маурициус

CASUARINA RESORT & SPA, MAURITIUS

Хотел сместен во тропска градина со пријателска атмосфера и професионален тим, а незаборавен меден месец. Овој прекрасен хотел е сместен на северозападниот брег на Маурициус, околу 5 километри од Големиот Залив и 18 километри од главниот град Порт Луис.

Ден 1. Пристигнување во Маурициус

После пристигнувањето на аеродромот, пречек и трансфер до хотел. Слободно време за уживање во останатиот дел од денот. Ноќевање.

Ден 2. Слободен ден за уживање
Појадок. Слободен ден. Уживајте во погледот од вашата соба или вила кон песочните плажи, лагуната или спектакуларните острови. Откријте ги забавните содржини, двата базени, барот, ресторанот, уживајте во водите на Индискиот Океан и слатките кокосови палми. Вечерта уживајте во кошницата со овошје и едно шише шампањско, специјално само за вас. Ноќевање.

Ден 3. Слободен ден за уживање
Сободен ден за уживање или можност за една од многуте факултативни екскурзии.
(Појадок и вечера)   

Ден 4. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 5. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 6. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)  

Ден 7. Слободен ден за уживање
(Појадок и вечера)

Ден 8. Заминување
После појадокот, организиран е трансфер до аеродром.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: од 540 € по лице

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • 7 ноќевања во 3* хотел Casuarina Resort Hotel во двокреветна соба
 • Појадок и вечера
 • 30 минутна парна бања во СПА центарот
 • 1 кошница со овошје и 1 шише шампањско
 • Приватен трансфер од/до аеродром и хотел

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Авионски билети
 • Виза за Маурициус
 • Пијалоци и храна која не е нацедена во програмата
 • Бакшиши за водичите, шоферите и персоналот (опционално)
 • Патничко осигурување
 • Факултативни посети и излети

 * За патувањето важат општите услови на патување на Т.А."Ана Турс Интернационал, Битола

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

 • Виза
 • Трансфер
 • Авионски превоз
 • Полупансион
 • СПА Центар
 • Забавни содржини
 • Факултативни излети
 • Wi-Fi

Следете те преку...

Комплекс „БЕЗИСТЕН“ Битола
+389 47 203 580
+389 47 242 902